František Mariánek, 4. únor 2011
Metodiky
Nabídka "METODIK"  UZEI.

Predikce rentability zemědělských komodit do roku 2014 (certifikovaná metodika)
Metodika je určena pro centrální sféru (MZe) pro prověřování ekonomické prosperity zemědělských producentů do roku 2013 i po roce 2013. Základem je model RENT-4, umožňující simulovat varianty vývoje rentability zemědělských komodit v závislosti na různých scénářích agrární politiky a tržních cenách zemědělských komodit. Výběr komodit pokrývá téměř 95 % z. p. v ČR, což umožňuje simulaci ekonomického vývoje a prosperity zemědělských podniků v různých regionech. Obsažena je rovněž metoda výpočtu nepřímých podpor v ŽV.
Praha: ÚZEI, říjen 2010, 68 s. + 7 příloh.
Foltýn. I. a kol.

Metodika kalkulací nákladů a výnosů v zemědělství
Doporučená metodika kalkulací nákladů a výnosů pro zemědělské podnikatelské subjekty vedoucí vnitropodnikové kalkulační účetnictví. Použitelná i pro podniky s daňovou evidencí.
Praha: ÚZEI, duben 2010, 73 s.
Poláčková, J. a kol.

Metodika aplikace společných kritérií EU pro redefinici LFA v podmínkách ČR
Podrobný metodický postup aplikace jednotlivých společných kritérií EU pro vymezení LFA na územní jednotky ČR. Řeší rovněž překryv jednotlivých kritérií na dané územní jednotce, způsob "jemného doladění" vymezených LFA a stanovení podílu zemědělské půdy postižené znevýhodněním na zemědělské půdě územní jednotky.
Praha: ÚZEI, duben 2010, 30 s.
Kučera, J., Štolbová, M.

Metodika aplikace jemného doladění (fine tuning) nově stanovených LFA podle produkčních kriterií v podmínkách ČR
Zpracování postupu stanovení kritéria pro „jemné doladění“ méně příznivých oblastí, vymezených na základě společných půdně-klimatických kritérií EU.
Metodika byla zpracovaná v rámci uplatnění výsledků výzkumu projektu NAZV č. QF 3082 „Aktualizace a prohloubení vymezených méně příznivých oblastí a regionalizačních plánů pro nové programovací období EU“.
Praha: ÚZEI, 2009, 25 s.
Štolbová, M.

Metodika uplatnění bonitace půdního fondu pro stanovení průměrného SGM orné půdy obcí ČR
Vypracování postupu stanovení průměrného SGM orné půdy obcí ČR pro potřeby nového vymezení LFA, který by bral v úvahu rozdílné využití orné půdy v rozdílných půdně-klimatických podmínkách ČR.
Metodika byla zpracovaná v rámci řešení projektu NAZV QH72257 „Hodnocení zemědělského půdního fondu se zohledněním ochrany životního prostředí analyzuje souvislosti tvorby výnosu a rentního efektu v různých půdně-klimatických podmínkách“ a uplatnění výsledků výzkumu projektu NAZV č. QF 3082 „Aktualizace a prohloubení vymezených méně příznivých oblastí a regionalizačních plánů pro nové programovací období EU“.
Praha: ÚZEI, 2009, 25 s.
Štolbová M., Voltr, V., Ratinger, T.

Metodika stanovení méně příznivých oblastí (LFA)
Vymezení oblastí méně příznivých pro zemědělství (Less-favoured areas - LFA) v souladu s nařízením Rady 1698/2005 při respektování specifik České republiky.
Metodika vznikla v rámci institucionální podpory výzkumného záměru MZE0002725101 "Analýza a vyhodnocování možností trvalé udržitelnosti zemědělství a venkova ČR v podmínkách EU a Evropského modelu zemědělství".
Praha: ÚZEI, 2008, 15 s.
Štolbová, M.; Kučera J.; Hlavsa, T. a kol.

(c) 1998 - 2011 ÚZEI


Hodnocení => průměr 101
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář