Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj zveřejnila výzvu „OECD Cooperative Research Programme“ pro podávání žádostí o podporu konferencí a výzkumných stipendií v roce 2024. Lhůta pro podání žádostí končí 10. září 2023.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Na konci června proběhlo sympozium organizované ve spolupráci FAO a Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA), zaměřené na podpoření udržitelné živočišné výroby a na prevenci výskytu zoonotických chorob, které mají potenciál přenosu na člověka.
Ruská Federální služba pro veterinární a fytosanitární dozor (tzv. „Rosselchoznadzor“) zaregistrovala do Registru zdravotnických prostředků pro zvířata nový preparát „Karnivak-Kov“. Jedná se o vakcínu proti Covid-19 určenou psům, kočkám nebo kožešinovým zvířatům.
Více než půl miliardy korun mohou v příštích letech získat vědecké instituce, které se zapojí do Programu aplikovaného výzkumu 2017-2025, ZEMĚ.
Může to znít jako informace citovaná ze sci-fi knihy, ale není. Během loňského roku, kdy většina zemí řešila jen to jak se vypořádat s pandemií, Spojené arabské emiráty investovaly do projektů, které pomohou s problematickou potravinovou bezpečností.
Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky 4. veřejné soutěže Programu aplikovaného výzkumu na období 2017-2025 (Země). Podpoří projekty na zlepšení zemědělství, potravinářství a lesnictví, které výzkumníci zahájí v roce 2021.
AK ČR zorganizovala pro zemědělce v posledních třech letech prostřednictvím své koordinační role v dotační politice Ministerstva zemědělství více jak stovku regionálních seminářů, poradenských konzultací. Navíc, v roce 2019 vydala přes desítku vzdělávacích publikací.
Praktické možnosti ovlivnění obsahu mléčné bílkoviny
Česká republika vyslala zásilku 362 vzorků semen do Globálního úložiště genetických zdrojů rostlin na Špicberkách. Jde o semena původních českých zemědělských plodin, převážně obilí a zeleniny. ČR se dlouhodobě zapojuje do celosvětového úsilí bezpečně zálohovat genetické zdroje rostlin významných pro výživu a zemědělství