Renata Šarjaková, 26. srpen 2008
Bakterie k produkci vodíkového paliva
Vzhledem k množství vodíku v přírodě a jeho vlastnosti environmentálně šetrným způsobem akumulovat a znovu poskytovat energii je tato látka považována za velice perspektivní zdroj energie. V USA se v současné době přes 95 % vodíku získává z ropy nebo zemního plynu pomocí parního reformování (steam reforming process).
Zdroj: KIS UK
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 83519 ; Vydáno : 18.8. 2008 ; Autor : Eva Lemonová
Vědci ze Spojených států testují různé druhy bakterií z hlediska jejich využití v palivových článcích
Vědci ze Spojených států nyní vyhodnocují různé druhy bakterií (mimo jiné bakteroidy a bakterie rodu Shewanella) a testují jejich potenciál pro použití v palivových článcích. Jako zdroj slouží sbírka mikroorganismů výzkumné organizace ARS amerického ministerstva zemědělství (ARS Microbial Culture Collection), která obsahuje více než 87 000 kmenů mikroorganismů z celého světa.
Systémy by měly využívat směsi vybraných bakterií k ošetření odpadních vod a katalyzaci odevzdávání protonů a elektronů a k následné produkci elektřiny nebo vodíkové pohonné látky.
Tříletý projekt probíhá ve spolupráci s vědci z Univerzity Washington, St. Louis a Missouri.
Další informace: Michael A. Cotta, USDA-ARS Fermentation Biotechnology Research Unit, National Center for Agricultural Utilization Research, Peoria, Illinois, e-mail: mike.cotta@ars.usda.gov.

Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 133
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář