- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Ministerstvo zemědělství navrátí přírodu do škol
a středních škol s problematikou zemědělství, rybníkářství a rybářství.
Ministerstvo zemědělství připravilo projekt Návrat přírody do škol ve spolupráci s občanským sdružením Sladkovodní giganti a s populárním rybářským odborníkem Jakubem Vágnerem. „S Jakubem Vágnerem jsme se dohodli, jakou podobu a cíle bude projekt mít. Již v loňském roce Ministerstvo zemědělství podpořilo pilotní přednášky o přírodě v několika školách. Díky kladnému ohlasu a zájmu škol i žáků jsme se rozhodli letos začít s plnohodnotným projektem,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.
Kampaň Návrat přírody do škol seznámí žáky s důležitými tématy týkajícími se ochrany přírody, jako je například kvalita vody, čištění a průchodnost řek pro ryby, obnovitelné zdroje a obnovení populace různých druhů ryb v povodí řek na území České republiky. Žáci se také dozvědí, jak aktivně chránit přírodní rozmanitost rostlin i živočichů ve vodách a jejich okolí. Cílem přednáškového cyklu je podnítit zájem teenagerů k ochraně vodních ploch a zároveň snaha je motivovat, aby se do ochrany aktivně zapojili.
Přednáškový cyklus bude probíhat od 31. ledna do 5. března 2012 v osmnácti školách v sedmi krajích. Na úvod každé přednášky budou promítány krátkometrážní filmy z dobrodružných expedic Jakuba Vágnera. Snímky o přírodě jsou přizpůsobené věku účastníků a obsahují filmový materiál natočený nejen v České republice, ale i v mnoha exotických místech planety – například v Amazonském pralese.
Zdroj: MZe ČR, www.eagri.cz