Renata Šarjaková, 1. prosinec 2020
SZIF bude přijímat žádosti organizací, které se starají o distribuci potravin lidem v nouzi

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) spustí už 1. prosince příjem žádostí o dotace. Ty podpoří provoz potravinových bank. O dotaci budou moci v České republice zažádat i další subjekty s humanitárním zaměřením, které v době opatření proti šíření onemocnění Covid-19 pomáhaly s distribucí potravin.

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo Zásady pro nový dotační podprogram 18. C. Díky nim se budou od 1. 12. 2020 do 7. 12. 2020 přes Portál farmáře přijímat žádosti o dotaci. Podpoří zejména humanitární nebo charitativní organizace a instituce, které zdarma poskytují potravinovou pomoc lidem v hmotné nouzi a bez přístupu k základním potravinám.


Výše uvedené subjekty dosáhnou na dotaci pouze v případě, že jsou v době pandemie Covid-19 zapojené do distribuce produktů určených pro tzv. „Školní projekt“, tzn., že se podílely a podílejí na záchraně a následném rozdělování potravin, které nemohly být kvůli uzavření škol řádně distribuovány. Podpora se k žadatelům dostane ještě do konce roku 2020 a pomůže jim pokrýt mimořádné náklady.


Příjem dokladů prokazujících nárok na dotaci bude probíhat v termínu 15. 1. až 15. 2.2021.


Uveřejněné zpřesnění Zásad týkající se Podpory provozu potravinových bank a dalších subjektů s humanitárním zaměřením v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 v České republice najdou žadatelé na https://www.szif.cz/cs/nd, ve složce „Ke stažení“.


V případě jakýchkoliv dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF 222 871 871 nebo zaslat e-mail na info@szif.cz.


Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF


Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.


Hodnocení => průměr 109
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář