- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
SZIF v letošním roce přijal Jednotnou žádost od 30 324 žadatelů
Řádný termín pro podávání žádostí skončil 15. června, tedy o měsíc později, než v uplynulých letech. K prodloužení termínu došlo z důvodu pandemie Covid-19.
Podávání Jednotných žádostí 2020 bylo zahájeno 8. dubna. Žádosti bylo možné podat i po řádném termínu ukončení příjmu, a to až do 10. července, tyto žádosti už podléhaly sankci ve výši 1 % z celkové dotace za každý pracovní den. Žádosti o zařazení do Agroenvironmentálně-klimatických opatření a Ekologického zemědělství již po 15. červnu nebylo možné podat. I přes komplikace způsobené pandemií byl v letošním roce zájem žadatelů o dotace velký. V řádném termínu podalo žádost 30 148 žadatelů, po termínu ještě dalších 176 žadatelů. Drtivá většina žádostí byla podána prostřednictvím Portálu farmáře, jednalo se o více než 99,7% žádostí. V současné době startuje administrace žádostí. Předpokládaný harmonogram výplat jednotlivých podpor Jednotné žádosti 2020 bude zveřejněn na webových stránkách www.szif.cz v průběhu srpna. Sazby jednotlivých dotačních titulů spadajících do Jednotné žádosti pak budou uveřejněny do konce října. Zálohu ve výši 70% na nejrozšířenější zemědělskou dotaci – Jednotnou platbu na plochu (SAPS) začne SZIF vyplácet v listopadu 2020.
Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF
Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.