- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
SZIF vydává rozhodnutí k dotacím na Ošetřování trvalých travních porostů
O tuto dotaci zažádalo prostřednictvím Jednotné žádosti za rok 2019 celkem 12.771 zájemců, mezi něž bude rozdělena částka v celkové výši 2,79 miliardy korun. Přehled sazeb pro jednotlivé tituly v podopatření Ošetřování travních porostů je uveden v Příručce pro žadatele 2019, která je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / PRV, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Metodiky a příručky“.
Cílem tohoto opatření je motivovat zemědělce k ochraně a zlepšení životního prostředí při hospodaření na zemědělské půdě. Opatření se dělí na základní titul, který je určený na údržbu travních porostů ve volné krajině, a na tzv. nadstavbové tituly zaměřené na údržbu cenných stanovišť na travních porostech ve zvláště chráněných územích a v oblastech chráněné soustavy Natura 2000.
Dotace na ošetřování trvalých travních porostů (podopatření D) v rámci AEKO jsou součástí tzv. neprojektových opatření v rámci PRV. Žádost o dotaci je podávána prostřednictvím Jednotné žádosti. Toto opatření je realizováno formou pětiletých závazků. Žadatelem mohou být subjekty obhospodařující v evidenci půdy (LPIS) alespoň minimální výměru zemědělské půdy, přičemž nemusejí být zemědělským podnikatelem.
Dotaci lze poskytnout pouze na základě pravomocného rozhodnutí. Výplatu je možné urychlit vzdáním se práva na odvolání. Tento právní úkon je však třeba učinit teprve po obdržení rozhodnutí. Dřívější podání nemá právní účinek. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Jednotná žádost“. Lze jej podat jedním z následujících způsobů:
1. prostřednictvím Portálu farmáře,
2. přes datovou schránku,
3. osobně na místně příslušném regionálním pracovišti SZIF,
4. poštou,
5. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem na adresu podatelna@szif.cz.
V případě jakýchkoliv dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF prostřednictvím telefonního čísla 222 871 871 nebo e-mailu info@szif.cz.
Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF
Kontakt: Lenka Rezková, tisková mluvčí SZIF, tel.: +420 222 871 668, mobil: +420 733 696 550, e-mail: press@szif.cz
Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.