Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci v Bruselu za účasti komisaře Vladimíra Špidly, zástupkyně slovinského předsednictví Romany Tomc a ředitele Agentury Jukky Takaly zahajuje celoevropskou kampaň věnovanou problematice hodnocení rizik na pracovišti. Kampaň bude po dobu dvou let probíhat ve všech 27 členských státech EU, ESVO a kandidátských zemích. Součástí kampaně je také soutěž o ceny za správnou praxi, jež budou uděleny podnikům a organizacím, které mimořádným způsobem přispěly k podpoře hodnocení rizik na pracovišti, uvedla Klára Tibitanzlová z Omnimedia Public Relations.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Řečnický projev viceprezidenta COPA Gerda Sonnleitnera na tiskové konferenci konané dne 19. května 2008.
Oproti roku 2007 stouply plochy slunečnice a snížily se plochy řepky a sóji.
Od počátku června letošního roku do konce listopadu mají podniky možnost předregistrovat chemikálie, které vyrábějí nebo dovážejí, u Evropské agentury pro chemické látky (ECHA). Přikazuje jim to nařízení o registraci, hodnocení, povolování a omezování některých chemikálií označované zkratkou REACH. Tuto povinnost mají všechny subjekty, které vyrábějí nebo dovážejí více než tunu jednotlivých chemikálií ročně. REACH se vedle výrobců a dovozců chemických látek týká i některých jejich zpracovatelů. Podrobné informace jsou na internetové stránce echa.europa.eu, text nařízení v češtině je dostupný například přes internetovou stránku Svazu chemického průmyslu (www.schp.cz).
Dopad růstu světových cen potravin chce zmírnit Evropská komise. Navrhla proto opatření například v rámci zdravotní kontroly společné zemědělské politiky a v maloobchodním sektoru. Chce také posílit nabídku zemědělských výrobků, a tím zlepšit dostupnost potravin. Ministři financí unie nemají na zdražování potravin jednotný pohled.
V Lucemburku se včera sešli evropští ministři životního prostředí na zasedání Rady Evropské unie pro životní prostředí. Mezi nejdůležitější body jednání patří opatření energeticko-klimatického balíčku související s rozšířením obchodování s emisemi skleníkových plynů, udržitelnou podporou biopaliv a geologickým ukládáním CO2. Ostře sledovaná bude také diskuse ke stanovení emisních norem pro nové osobní automobily. infomroval o tom mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar.
Atraktivnější podmínky pro výzkumné pracovníky chce vytvořit Evropská komise prostřednictvím partnerství s členskými státy. Cílem je umožnit větší mobilitu výzkumníků mezi členskými zeměmi a institucemi a také mezi akademickým a soukromým sektorem.
Hlavně účinnou ochranu lidí, zvířat a životního prostředí má zajistit návrh novely nařízení o pesticidech, kterou se na svém květnovém jednání zabývala rada ministrů zemědělství Evropské unie. Kromě toho slibují bruselští legislativci méně administrativní zátěže při schvalování a autorizaci. Rada by se k návrhu novely nařízení měla vrátit na svém červnovém jednání
Zrušení zákazu dovozu kuřecího masa ze Spojených států, který trvá již jedenáct let, včera navrhla Evropská komise. Brusel v návrhu uvedl několik podmínek pro povolení dovozu z USA. Zrušení zákazu importu by mělo platit jen dva roky. Každé chemicky ošetřené kuře by muselo být označené. Američané by navíc do Evropské unie nesměli dovážet naporcovaná kuřata, ale jen celá. Chloramin by se směl používat jen před zmražením masa. V současnosti však řada amerických chovatelů přidává roztok do chladicího systému.
Priority osmnáctiměsíčního koordinovaného předsednictví v radě EU diskutovali na neformálním jednání rady ministrů zemědělství ve slovinském Brdu šéfové delegací Francie, České republiky a Švédska. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček.