Komise navrhuje zvláštní systém financování v hodnotě 1 miliardy EUR na pomoc zemědělcům v rozvojových zemích
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Evropská komise rozhodla, že devět členských zemí Evropské unie musí vrátit do pokladny unie asi 410 milionů eur kvůli špatnému nakládání se zemědělskými dotacemi. To v přepočtu činí 9,6 miliardy korun. K hříšníkům patří Itálie, Řecko, Velká Británie, Francie, Německo, Polsko, Španělsko, Švédsko a Nizozemsko.
Je to necelý týden, co převzala Francie žezlo předsednictví Evropské unie. A hned jasně deklarovala pozici zemědělství, které zařadila vedle obrany a problematiky imigrace mezi svoje hlavní priority. Zhruba ve stejné době české ministerstvo financí vypustilo návrh rozpočtu kapitoly 329, která se týká Ministerstva zemědělství ČR na rok 2009.
Čtyři možnosti na vymezení a podporu znevýhodněných oblastí označovaných zkratkou LFA navrhuje Evropská komise. I když jednou z nich je zachování současného stavu, i v tomto případě bude nutné upustit při vymezování oblasti od sociálně ekonomických kritérií, jimiž způsobenou újmu již kompenzují jiná opatření.
Evropská komise přijala výroční zprávu o politice hospodářské soutěže za rok 2007, která podává přehled o hlavních směrech vývoje v oblasti politiky hospodářské soutěže. Popisuje klíčové změny v pravidlech a politice hospodářské soutěže a také hlavní opatření v oblasti vymáhání práva. Na základě konkrétních příkladů ukazuje, jak byly nástroje politiky hospodářské soutěže využívány ke zvyšování konkurenceschopnosti Evropy a ochraně spotřebitelů a podniků před jednáním narušujícím hospodářskou soutěž.
Nové členské země EU ze střední a východní Evropy tlačí na zvýšení zemědělských dotací. Devět států včetně České republiky minulý týdedn na summitu EU v Bruselu předložilo požadavek na urychlené dorovnání přímých plateb.
Lucemburk, 23. června 2008
Ve věci nového návrhu nařízení pro uvádění přípravků pro ochranu rostlin na trh se podařilo dospět ke kompromisu. Upravená pravidla musí ještě schválit Evropský parlament, který má v této oblasti spolurozhodovaní pravomoc.
Lucemburk, 23. června 2008
O možném tématu odborné konference na vysoké úrovni v rámci našeho předsednictví jednal dnes v Lucemburku ministr zemědělství Petr Gandalovič s komisařkou pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischer Boel. Volba padla na politiku kvality zemědělských výrobků a potravin.
Obilí bez cel i exportních refundací
O prvním červnovém víkendu se poprvé sešlo všech osmnáct českých advokátů klimatu projektu Challenge Europe, který začátkem tohoto měsíce vyhlásila organizace British Council. Společně strávený čas sloužil ke vzájemnému seznámení advokátů a také k prvnímu setkání s experty a zástupci partnerských organizací. Infomroval o tom Jana Hecová z British Council.