- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Ministři ladili priority zemědělství
Priority osmnáctiměsíčního koordinovaného předsednictví v radě EU diskutovali na neformálním jednání rady ministrů zemědělství ve slovinském Brdu šéfové delegací Francie, České republiky a Švédska. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček.
Mezi projednávané priority patří Health Check, dále například tzv. Green paper řešící politiku kvality, redefinice tzv. méně příznivých oblastí, lesnický balíček nebo pomoc nejchudším oblastem.
Ministři Barnier, Gandalovič a Erlandsson si navzájem představili oblasti, do nichž chtějí v rámci předsednictví napřít největší úsilí. „České předsednictví se soustředí například na zkvalitnění života na venkově, rozvoj venkovských oblastí a podporu jejich ekonomické soběstačnosti. Problematice tak zvaných méně příznivých oblastí, neboli LFA, chce české předsednictví přispět sjednocením ukazatelů využívaných pro vymezení těchto oblastí a stanovením způsobu měření intenzity přírodního znevýhodnění v jednotlivých členských státech,“ vysvětlil ministr zemědělství Petr Gandalovič.
„Shoda panuje v tom bodě, že je třeba problematiku Helath Checku uzavřít do konce roku 2008. Proto budeme francouzské předsednictví v tomto úsilí podporovat a zároveň celý jeho průběh a naplňování jeho programu bedlivě sledovat, protože oblasti, které se uzavřít nepovede, přejdou pochopitelně na nás,“ vysvětlil 1. náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč. „Jestliže se Francouzům podaří dosáhnout politického konsenzu v otázce Health Checku, na českém předsednictví bude náročný úkol jeho implementace. České předsednictví bude muset nově nastavit systém a vyřešit kontinuitu již otevřených témat - tzv. dossiers, u kterých bude zavedeno spolurozhodování Rady a Evropského parlamentu,“ dodal Hlaváč.
Zdroj: Agroweb