- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Burzovní zpravodajství - PŠENICE 2015
Burzovní zpravodajství - PŠENICE 2015
16.06.2015 Pšenice včera pokračovala v poklesu
Cena pšenice s termínem dodávky v září včera na burze CME navázala na předchozí 3 klesající seance a uzavřela o 3 % níže na závěrečných 495,25 centů za bušl. Během včerejšího obchodování se hodnota této zrniny dotkla úrovně 492 centů za bušl, což bylo 14ti denní minimum. Americké Ministerstvo zemědělství (USDA) minulý týden zveřejnilo svou pravidelnou zprávu, ve které očekává větší úrodu ozimé pšenice. USDA zároveň navýšila svůj květnový odhad celosvětové produkce pšenice o 0,4 % na 721,55 milionu tun zejména díky lepším vyhlídkám sklizně v USA, Rusku a Ukrajině.
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI. VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NA FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍ O RIZICÍCH.
05.06.2015 Pšenice posílila díky deštivému počasí v USA
Cena futures kontraktů na pšenici specifikace zde s červencovým termínem dodávky včerejší obchodní seanci na burze CME vzrostla o 2,5 % a zakončila na závěrečných 523,75 centů za bušl. Hodnota této zrniny tak směřuje k jednomu z největších týdenních nárůstů od července 2012. Stěžejním důvodem tohoto posílení je deštivé počasí převážně v oblasti Velkých plání Spojených států amerických. V současné době dosahuje vláha na tamních polích téměř dvojnásobné hodnoty oproti minulému měsíci. Navíc meteorologové i na následující týden předpovídají pro tuto lokalitu větší množství dešťových srážek, což by mohlo pozastavit sklizeň.
19.05.2015 Pšenice včera navázala na čtvrteční růst
Cena futures kontraktů na pšenici specifikace zde s termínem dodávky v červenci včerejší obchodní seanci na burze CME navázala na čtvrteční růst a opět posílila na závěrečných 521,75 centů za bušl. Cenová hranice 520 centů za bušl tak byla včera poprvé od 10. dubna znovu překonána. Hodnota zrnin v posledních dvou týdnech rostla a jen za minulý týden přidala dalších více jak 6 %. Zvýšená poptávka po pšenici je nejspíše ovlivněna odhadem meteorologů, kteří vydali aktualizovanou předpověď počasí pro oblast severoamerických Velkých plání, kde se mají v tomto týdnu opět objevit bouřky doprovázené silnými dešti.
15.05.2015 Pšenice včera na měsíčním maximu
Cena futures kontraktů na pšenici specifikace zde s červencovým termínem dodávky včera na burze CME zaznamenala nárůst o 32,75 bodu a uzavřela na úrovni 514,25 centů za bušl. Cena této zrniny se tak dostala na své měsíční maximum a dále posiluje – aktuálně v 13:36 našeho času se obchoduje na hodnotě 516 centů za bušl. Hlavní příčinou tohoto nárůstu v ceně se jeví být předpověď meteorologů, která na nadcházející dny počítá se silnými bouřkami, které by se měly objevit na území severoamerických Velkých plání. Navíc by bouřky měly být doprovázeny krupobitím a pěstitelé se tak obávají o svou úrodu. Pšenice posílila také díky slabému americkému dolaru, který se dostal na nejnižší úroveň od ledna.