Renata Šarjaková, 13. květen 2019
Rozhodujeme o budoucnosti zemědělství
Už za necelé dva týdny půjdeme opět k volbám. Volit určitě nepůjdou všichni, protože mnoho lidí si neuvědomuje, že volby evropské jsou takřka důležitější, nežli ty naše, domácí.

 Proč? Protože v Bruselu se rozhoduje o nás a je důležité, aby to nebylo bez nás. Zároveň volby do Evropského parlamentu jsou jenom jednou za pět let, takže dělat změny či úpravy není možné kdykoliv….
Teď je doba, kdy se nejen diskutuje o společné zemědělské politice, ale rozhoduje se o ní a zároveň se rozhoduje o rozpočtu na dalších sedm let, tedy na období do roku 2027. Je pro nás důležité, aby zástupci v parlamentu naslouchali i nám zemědělcům, aby vnímali naše argumenty a také aby bránili naše národní zájmy.

Přinášíme vám odpovědi Martina Hlaváčka, kandidáta na europoslance, na konkrétní otázky tak, abyste poznali jeho názory, postoje a cíle s jakými jde kandidovat.

1. Jaký má podle Vás Evropský parlament ve vyjednávání v Bruselu význam?
2. V oblasti zemědělství a potravinářství již máte letité zkušenosti, když jste působil na Stálém zastoupení v Bruselu a na Ministerstvu zemědělství. Co by měla Vaše práce přinášet agrárnímu sektoru?
3. Je podle Vás šance sjednocovat výši přímých plateb u starých a nových států EU tak, aby nebyly rozdíly od 100 do 400 eur/ha a co pro to ve funkci europoslance můžete udělat?
4. Jak se díváte na problematiku rozdílné výše notifikovaných a nenotifikovaných podpor v jednotlivých členských zemích?
5. Jak řešit podpory schválené před rokem 2004, které se nikde neuvádí a jsou jedním z hlavních problému nerovností na jednotném trhu?

Po kliknutí na obrázek se spustí video

Po kliknutí na obrázek můžete video (formát mp4) uložit nebo otevřít.

Zpracovala: Jarmila Dubravská, výkonná ředitelka pro SZP, AK ČR


Hodnocení => průměr 142
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář