ČTK
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Na jednání členů sdružení chovatelů masného skotu Agroprofit, které v pondělí 17. 5. 2021 proběhlo v lokalitě Ečka u Zrenjaninu (severní Srbsko, autonomní oblast Vojvodina), bylo konstatováno, že přes všechny problémy se v Srbsku úspěšně rozbíhá chov masných plemen skotu.
V roce 2020 Rusko exportovalo agrární zboží v hodnotě 30,5 miliardy USD. Export v podobné hodnotě očekává i v letošním roce. Podle ruských údajů se tak země zařadila na 17. místo mezi největší exportéry potravin na světě.
Dne 15. května 2021 se předseda vlády Kazachstánu Askar Mamin setkal s viceprezidentem Světové banky pro Evropu a Střední Asii. Výsledkem jednání byla podepsaná Dohoda o půjčce v rámci programu pro udržitelný rozvoj chovu zvířat.
Vládní zasedání 12. května přijalo usnesení, které rozšiřuje a zlepšuje státní podporu rozvoje chovu zvířat a zpracování zemědělských produktů. V roce 2021 program poskytne 1,15 mld. UAH.
Očekávaný růst chovů prasat v Číně zvedá poptávku po surovinách pro výrobu krmiv. Pro marketingový rok 2021/2022 se předpokládá, že Čína v zahraničí nakoupí 26 milionů tun kukuřice.
V květnu 2021 vydalo OECD publikací věnující se dopadu afrického moru prasat v Číně na globální zemědělské trhy, ve stejném měsíci byl OECD publikován také dokument zabývající se využívání nástrojů pro řízení rizik v zemědělství.
Důraz na potravinovou soběstačnost a zabezpečení je jedním z ústředních motivů současné čínské politiky.
Libanonští farmáři hledají nové kupce svých produktů pouze 48 hodin poté, co saúdský zákaz dovozu ovoce a zeleniny z Libanonu poslal ceny do volného pádu. Na trhu s ovocem a zeleninou v Bejrútu klesla velkoobchodní cena citronů za dva dny o 40 procent, a cena banánů poklesla o více než 50 procent.
V r. 2020 došlo v Kazachstánu ve srovnání s r. 2019 ke zvýšení spotřeby všech významně důležitých skupin potravin kromě zeleniny. Spotřeba masa a masných výrobků vzrostla o 6 %, pekařských výrobků a obilovin o 3 %, mléka a mléčných výrobků o 2,3 %.