Přes velké potíže, které sektor chovatelů drůbeže v Libanonu zažil za poslední 2 roky trvání libanonské hospodářské krize, dokázal syndikát chovatelů drůbeže tuto složitou etapu překonat s minimálními ztrátami.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Navzdory rostoucím cenám potravin ve světě, nedostatku hnojiv i varování odborníků před blížící se potravinovou krizí, cena rýže vyvážená z Vietnamu, ale i z Indie v posledních dnech mírně klesla. Na vině je slabší rupie v Indii a velké zásoby rýže ve Vietnamu.
Na dalším zasedání Rady Euroasijské ekonomické komise (EAEU) byl 15. dubna schválen návrh Kazachstánu na zvýšení kvóty pro bezcelní dovoz bílého cukru a surového cukru o dalších 100 tisíc tun.
Čína se v současnosti potýká s nejhorším nárůstem případů covid-19 na svém území od doby, kdy se virus poprvé objevil ve Wuhanu.
V Srbsku poklesla spotřeba vepřového masa domácí produkce, a to dočasně zastavilo růst jeho ceny. Aktuálně se prodávají prasata za cca. 1,5 EUR/kg živé váhy, ale při dnešních vysokých cenách krmiv by bylo zapotřebí, aby tato cena byla minimálně 2,10 EUR/kg.
V loňském roce zasáhlo USA 20 klimatických a povětrnostních katastrof (hurikány, požáry a sucha), z nichž každá způsobila škody přesahující 1 miliardu dolarů.
Nově je Írán připraven dodávat Libanonu pšenici. Íránský nejvyšší diplomat během setkání v Bejrútu ujistil libanonské představitele o odhodlání Teheránu podpořit Libanon ve všech oblastech, „zejména v dodávkách pšenice“.
V roce 2021 Vietnam dovezl téměř 22,3 milionů tun krmných surovin pro zvířata v celkové hodnotě 9,07 miliardy USD. Tyto informace oznámilo ministerstvo zemědělství VSR na konferenci o produkci prasat, zvýšení výroby krmiv a posílení obchodu, která se konala 18. března v Hanoji.
Současná situace na Ukrajině a s ní související omezení vývozu celé řady produktů je důvodem pro znepokojení i pro Čínu.
V Bosně a Hercegovině aktuálně probíhá debata o potřebě zákazu vývozu surového dřeva. Důvodem je, že se domácí dřevozpracující průmysl potýká s nedostatkem surovin. Například jen v Republice Srbské v Bosně a Hercegovině jsou kapacity dřevozpracujícího průmyslu více než 2x vyšší než je momentální možná těžba.