Renata Šarjaková, 14. květen 2024
Informace pro vývozce surovin rostlinného původu s využitím v tradiční čínské medicíně

Informace pro vývozce surovin rostlinného původu s využitím v tradiční čínské medicíně

 

Generální správa cel Číny (GACC) provedla aktualizaci katalogu léčivých látek rostlinného původu pro využití v tradiční čínské medicíně a nově do něj zařadila pět položek.

Jedná se o:

1. sušená zralá semena Sinapis alba nebo Brassica juncea,

2. sušený koncentrovaný odvar z odkorněných větví a kmene Acacia catechu,

3. sušený koncentrát z listů Aloe barbadensis, Aloe Ferox a dalších druhů z rodu Aloe,

4. sušený koncentrovaný odvar z olistěných větviček Uncaria gambier,

5. sušená kůra nebo větve s listy Taxus chinensis a dalších druhů z rodu Taxus.

V této souvislosti žádá GACC o provedení registrace vývozců těchto kategorií produktů do Číny. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se zemědělským diplomatem na Velvyslanectví ČR v Pekingu připravuje seznam relevantních vývozců, aby byl zajištěn jejich bezproblémový obchod s Čínou. Mezi informace vyžadované GACC se řadí název firmy, adresa, druh exportovaných produktů, registrační číslo a další. Firmy, které dané produkty do Číny vyváží, mohou kontaktovat MZe (jan.holub(at)mze.gov.cz, 221 81 3007) nebo Velvyslanectví ČR v Pekingu (commerce_beijing(at)mzv.cz) pro více informací. Termín pro zaslání podkladů je do 29. května 2024.

Český týden ve městě Baoding

Obdobně jako v Česku představuje v Číně 1. máj významný svátek, jehož oslavy letos trvaly pět dní. Na pozadí těchto slavnostních dní se ve městě Baoding v provincii Hebei konala akce nazvaná Český týden.

Akce se konala v baodingském Dreamy Life Garden Center, které se tímto vůbec poprvé otevřelo veřejnosti. Oproti klasickým čínským parkům nabízí příležitosti pro outdoorové aktivity, stanování a kempování, což jsou volnočasové aktivity, které v posledních letech získávají na popularitě. Pro mnohé rodiny je možnost strávit pár dní mimo ruch města velmi atraktivní, obzvláště když se park nachází pouhou půlhodinu jízdy autem od centra města. Park nabízí vyžití pro děti různého věku, protože rodiny s dětmi jsou jeho důležitou cílovou skupinou.

Český týden probíhal za podpory Velvyslanectví České republiky v Pekingu od 1. do 5. května a jeho nosnou ideou bylo představit krásy České republiky, její kulturu a historii návštěvníkům parku. Kromě toho se jim nabízelo občerstvení v podobě piv Primátor a Lobkowicz, medových dortů Marlenka, Pražské čokolády a produktů Bonavita. Vše si mohli vychutnat za zvuků živé hudby, kterou příležitostně prolínaly i známé české melodie. Akci navštívil místostarosta města Baoding a další představitelé tamější samosprávy, se kterými se na místě setkal zemědělský diplomat Ondřej Plaček.

Zpracoval:
Ondřej Plaček
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu
Mobil: +420 702 176 276, E-mail: ondrej.placek@mze.gov.cz


Hodnocení => průměr 192
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář