Česká republika usiluje o chráněné zeměpisné označení od Evropské unie pro valašský frgál. Uvedl to europoslanec Jan Březina), který žádost o chráněné označení Valašský frgál spolu s jeho výrobci připravil.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Majitel zemědělského podniku Agrofert, podnikatel Andrej Babiš, je podle informací ekonomického týdeníku EURO velmi blízko k tomu, aby své impérium rozšířil o druhou největší mlékárnu v zemi a jednu z posledních, která je v českých rukou - olomouckou Olmu.
Polská mlékárna Mlekovita hodlá koupit mlékárenské výrobny v České republice a na Slovensku. Ovládnutí několika podniků by mělo zvýšit její produkci a prodej výrobků nejen u nás a na Slovensku, ale i v dalších zemích. Investice se může pohybovat okolo deseti milionů eur (240,6 milionu korun). Informoval o tom ředitel společnosti Dariusz Sapiński.
Regionální potraviny jsou součástí národního kulturního dědictví a jejich popularita se v České republice neustále zvyšuje.
Program podpory spotřeby mléka a mléčných výrobků ve školách bude pokračovat i v příštím školním roce.
Podmínky pro tzv. prodej ze dvora, který by měl usnadnit život zejména provozovatelům malých potravinářských firem v regionech, by měla do konce roku definovat vyhláška ministerstva zemědělství.
Podle nejnovější prognózy amerického ministerstva zemědělství by měla v letošním roce stoupnout globální produkce mléka o 2,1 %. Největší nárůst produkce se očekává v Indii, Číně, USA, Brazílii a Argentině.
Vzorky devatenácti biopotravin byly v období od května do července podrobeny laboratornímu zkoumání Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v rámci sledování kvality certifikovaných biopotravin na českém trhu.
Moravskoslezský kraj vyhlásil soutěž "Potravinářský výrobek Moravskoslezského kraje 2008".
Evropská unie s nejvyšší pravděpodobností udělí Česku právo, aby čeští pivovarníci mohli za určitých technologických podmínek používat ochranné zeměpisné označení „české pivo“. Pro vývoz známých tuzemských piv do zahraničí to ale nebude mít zásadní význam.