- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Ministerstvo varuje
Další nebezpečná kojenecká láhev
Praha - Ministerstvo zdravotnictví upozornilo na používání kojenecké lahve značky Poupy ve tvaru slzy z průsvitného plastu s modrým uzávěrem. Při její výrobě byl použit nebezpečný bisfenol A (BPA), který může způsobovat biochemické změny v mozku, ovlivnit imunitu a zvýšit náchylnost k nádorům prsu.
ČTK
Kojenecká láhev je asi 25 centimetrů vysoká, uprostřed má otvor ve tvaru slzy pro snadnější uchopení. Je zdobena drobnými kvítky a jinou grafikou, ve spodní části je obrázek usmívajícího se dítěte v rámečku. Láhev je zatavena společně s papírovým kartonem v blistru.
Na titulní straně kartonu je nahoře věk dítěte (4 - 36 m) a značka poupy. Na zadní straně obalu je nahoře vyraženo číslo šarže (LOT 46 08), níže na kartonu následují cizojazyčné informace o výrobku. V dolní části se nachází čárový (EAN) kód: 8016401009629, symbol výrobku určeného pro styk s potravinami, jméno a adresa výrobce, jeho e-mail (info@rhea.it) a web (www.rhea.it). Z boku je označení REF. 296/d. Na zadní stranu blistru je etiketa s českým textem (názvem výrobku, kódem 296ds, uvedením materiálu, pokynu k používání, zemí původu výrobku a adresou provozovny distributora: TRIMEX, spol. s r.o., Lidická 44, Břeclav).
Podle nařízení EU 321/2011 se s účinností od 1. května 2011 nesmí bisfenol A používat při výrobě polykarbonátových kojeneckých lahví. S účinností od 1. června 2011 se takové výrobky nesmějí uvádět na trh EU a dovážet do unie. Výrobky, které nesplňují citované nařízení EU, nelze považovat za bezpečné.
Čtěte také: Kojenecké láhve jsou nebezpečné, varuje ministerstvo