- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Jak zemědělství ovlivňuje každodenní život nás všech
Od potravin, které jíme, po textil na oblečení, které nosíme – práce evropských zemědělců nás provází na každém kroku. EU spustila novou kampaň s cílem zvýšit informovanost obyvatel o významu zemědělství v našem každodenním životě.
Nejen potraviny
Kampaň se zaměřuje na širokou řadu produktů, které bereme v každodenním životě za samozřejmost a za které vděčíme právě evropskému zemědělství. Od francouzských sýrů v chladničce, svetru z italské vlny pro holandské tulipány ve váze – výsledky práce evropských zemědělců jsou vidět všude. Kromě přehlídky toho nejlepšího, co Evropa produkuje, kampaň připomíná, že zemědělci pomáhají i v jiných oblastech – stimulují například hospodářský růst ve venkovských oblastech a péčí o krajinu přispívají k ochraně životního prostředí.
Internetové stránky kampaně „Pečujeme o naše kořeny“ obsahuje podrobné informace o tom, jak zemědělská politika EU funguje, ale i materiály pro zemědělce a pro učitele, kteří chtějí o významu zemědělství a zemědělské politiky Unie hovořit. V rámci kampaně se také budou konat různé akce, které účastníkům přiblíží práci evropských zemědělců interaktivním způsobem.
Proč zrovna zemědělská politika?
Kampani předcházela v červenci dohoda, ze které vzešlo několik změn společné zemědělské politiky EU, které se začnou realizovat od roku 2014. Smyslem společné zemědělské politiky je zajistit, aby se zemědělci svou prací dobře uživili a aby Evropané mohli spolehnout na dodávku potravin za rozumné ceny.
Změny v politických opatřeních jsou zaváděny proto, aby v sektoru zemědělství panovaly spravedlivější podmínky, zejména co se týče vynakládání finančních prostředků. Kromě toho se také vyčleňují zvláštní zdroje na podporu nové generace mladých zemědělců a na ekologické zemědělství.
Zdroj: Ec.europa.eu; ASZ