Projekt s názvem „Model transparence cen v potravinové vertikále - vepřové maso“ podpořený TAČR jehož akronymem je CEVEMA je dostupný na webových stránkách ČZU v Praze (https://cevema.pef.czu.cz/).
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Projekt s názvem „Model transparence cen v potravinové vertikále - vepřové maso“ podpořený TAČR jehož akronymem je CEVEMA je dostupný na webových stránkách ČZU v Praze (https://cevema.pef.czu.cz/).
Ministerstvo zemědělství na portále eAGRI od 3. 1. 2022 uvádí do plného provozu webovou aplikaci Informační systém lesní hospodářské evidence (Informační systém LHE).
V lednu 2022 zahájili činnost zástupci pro zemědělství při české ambasádě v UK Paul Wilkins a Tibor Angyal. Jejich hlavním úkolem je podpora a rozvoj agro-potravinářského exportu České republiky. Do podporovaných sektorů patří také oblast zemědělských technologií a zařízení a potravinářské technologie.
České republice byl po zhruba dvou a půl roce zjištěn výskyt nebezpečného parazita svalovce (Trichinella spiralis) u prasete divokého.
Evropská komise pracuje na revizi unijních právních předpisů v oblasti reprodukčního materiálu rostlin a lesních dřevin.
Prováděcí nařízení Komise (EU) 2021/2289 ze dne 21. prosince 2021, kterým se stanoví prováděcí pravidla k nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/2115 o předkládání obsahu strategických plánů SZP a o elektronickém systému pro bezpečnou výměnu informací.
Informace ke generování podkladů pro osvobození od daně z nemovitých věcí
Dlouhodobému sledování úrodnosti půd v České republice se Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) věnuje formou Agrochemického zkoušení půd již od roku 1961. Výsledky zkoušení poskytují vlastníkům půdy a hospodařícím subjektům informace nezbytné pro racionální hnojení.
Prohlášení o sklizni a prohlášení o produkci lze podat nejpozději do 17. ledna 2022. Vzhledem k nákazové situaci a opatřením vlády je možné prohlášení podat elektronicky nebo poštou, případně konzultovat telefonicky. Osobní kontakt na pracovišti je omezen.
Výsledky šetření drůbeže (MZe) 4-12. Měsíční výkaz o nákupu, zásobách, prodeji a cenách drůbeže a drůbežích výrobků.