Vztahuje se k prováděcímu nařízení Komise (EU) 2022/2448, které naplňuje požadavky stanovené ve směrnici EU o podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů (tzv. RED II).
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
O vývozu zemědělských a potravinářských produktů z Ukrajiny a souvisejícím kompenzačním balíčku, o udržitelném používání přípravků na ochranu rostlin, o implementaci společné zemědělské politiky (SZP) a o řešení nárůstu počtu velkých šelem a problematice kompenzace škod, které způsobují, jednala v těchto dnech Rada ministrů zemědělství EU v Lucemburku. Českou republiku zastupoval náměstek ministra zemědělství Miroslav Skřivánek (KDU-ČSL).
Mladá fronta DNES/Hovory z lán(ů)
Výsledky šetření drůbeže (MZe) 4-12. Měsíční výkaz o nákupu, zásobách, prodeji a cenách drůbeže a drůbežích výrobků.
Spotřebitelské organizace a skupiny zabývající se bezpečností potravin a ochranou životního prostředí v USA dlouhodobě varují, že nadměrné používání antibiotik v chovech hospodářských zvířat může přispívat ke vzniku rezistence vůči antibiotikům.
Libanonská zemědělská a potravinářská produkce je známá svými vysokými standardy kvality a byla vždy velmi oblíbená zejména v zemích Blízkého a středního východu.
Ministerstvo zemědělství plánuje zavést zákaz vývozu plemenného skotu a dalších hospodářských zvířat z Kazachstánu, a to na šest měsíců. Plánuje se také zavedení množstevních kvót na vývoz býků starších 12 měsíců a na vývoz beranů starších 6 měsíců.
Vedle zahraniční konkurence se poukazuje na nekontrolované pašování masa a nárůst nákladů na živočišnou výrobu.
Podle aktuální zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) se očekává, že letošní rok přinese nový rekord ve světové produkci i obchodu s potravinami, i když růst bude pomalejší než v minulém roce.