Zemědělci nebudou muset nechat ležet svá pole ladem. Zatímco dříve museli na základě nařízení Evropské unie vyčlenit do tzv. neprodukčních ploch 7 % svých pozemků (standard DZES 8) či 8 % (ekoplatba), letos se povinné úhory sníží na 4 % a 5 %. Zároveň se zjednoduší struktura neprodukčních ploch, zemědělci na nich mohou vysít dusík vázající plodiny, meziplodiny, zakládat ochranné pásy, krajinné prvky či úhory.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 5. listopad 2024:
Advent je zpět!
... více - 5. listopad 2024:
Seminář "Protierozní ochrana půdy v dotačních a legislativních podmínkách"
Regionální agrární komora Ostrav ... více - 24. říjen 2024:
Co dělat na pozemcích postižených záplavami?
Opatření, která můž ... více
Vysvětlivky k jednotlivým stavům žádosti o dotaci DP 129 670 Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků II pro rok 2024
Informace vydané v roce 2024.
Dnes se otevřela nová prodejna NAŠE SÍŤOVKA s regionálními potravinami ve Štěpánské ulici č. 63 kousek od Václavského náměstí v Praze. Obchod nabízí potraviny od držitelů ocenění Regionální potravina, BIO produkty ekologického zemědělství nebo produkty se značkou KLASA.
Na základě dotazníkového šetření vznikl dokument Analýza rozšíření a využívání technologií precizního zemědělství v ČR, který byl vypracován Ústavem zemědělské ekonomiky a informací ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a odbornou veřejností.
Datum akce: 6. 3. 2024 10:00 - 11:30, online prostřednictvím platformy MS TEAMS
Již je možné zasílat žádosti o zařazení stavby či dotčených pozemků do Zemědělské lokality s prioritní potřebou regenerace či asanace v rámci 3. kola příjmu žádostí intervencí SP SZP.
V České republice bylo dnes potvrzena dvě nová ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky v komerčních chovech drůbeže. Jedná se o dvě hospodářství chovatele Líheň Studenec, s. r. o. První z nich se nachází ve Vanči (části obce Pyšel), druhé v Častoticích (části obce Zahrádka) na Třebíčsku. V obou chovech se nachází dohromady cca 70.000 kusů kura domácího. Jedná se o čtvrté a páté ohnisko v komerčním chovu v ČR od začátku roku.